Co to jest hydrobalans i na czym polega?

Sucha i podatna na łuszczenie się skóra to zmora wielu kobiet. Przesuszający się naskórek powoduje dyskomfort w wykonywaniu codziennych czynności, a bardzo często warunki w jakich żyjemy jeszcze bardziej pogarszają ten stan. Utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry jest bardzo ważne w przypadku naskórka podatnego na suchość, dlatego dla wszystkich tych, którym każdy krem czy balsam nie wystarcza, specjaliści w dziedzinie medycyny estetycznej opracowali technikę zwaną hydrobalans.

Przed zabiegiem

Skóra przesuszona, chropowata o brzydkim kolorze wymaga kompleksowego nawilżenia, dlatego zabieg hydrobalansu, dzięki zastosowaniu preparatu powstałego na bazie kwasu hialuronowego sprawia, że nasza skóra ma poprawiony koloryt i jest delikatna, miękka oraz pięknie wygładzona. Jeśli zdecydowaliśmy się na wykonanie zabiegu podstawą jest odnalezienie sprawdzonej kliniki w naszej okolicy, która podejmie się wykonania zabiegu. Koniecznie należy sprawdzić opinie dotyczące danego lekarza medycyny estetycznej i tego, w jaki sposób współpracuje on z pacjentami. Dobrze dobrany zespół pozwoli nam na przejście przez zabieg w komfortowy sposób, zapewni wsparcie emocjonalne i pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące zabiegu. Kiedy wybierzemy już specjalistę, warto umówić się z nim na spotkanie wstępne, na którym będzie można zadać nurtujące nas pytania, dowiedzieć się jak przebiega zabieg, natomiast lekarz będzie mógł sprawdzić, czy istnieją jakieś przeciwwskazania do wykonywania zabiegu.

Przebieg hydrobalansu

Zabieg hydrobalansu jest zabiegiem w pewnym sensie inwazyjnym, dlatego stosowane jest delikatne znieczulenie w postaci kremu znieczulającego daną partię skóry. Kwas hialuronowy jest stabilizowany, a jego działanie jest najlepsze, kiedy skóra zostanie odpowiednio nawilżona przed zabiegiem. Taki kwas wstrzykiwany jest w konkretne warstwy skóry wymagające nawilżenia i usprawnia on wiązanie cząsteczek wody w naszej skórze, dzięki czemu objętość i wygładzenie danego obszaru skórnego jest w znacznie lepszej kondycji. Zabieg hydrobalansu dostosowany jest również do wszystkich tych, którzy cechują się mniejszą podatnością na ból. Hydrobalans, mimo swojej inwazyjności, jest zabiegiem bezbolesnym, ponieważ prócz miejscowego znieczulenia stosuje się narzędzie zwane mikrokaniulą, czyli strzykawkę z igłą o tępym zakończeniu, która nie uszkadza tkanki podskórnej i naczyń krwionośnych i jest gwarancją bezpiecznego i komfortowego przebycia zabiegu. Zapraszamy: https://cmeik.pl/oferta/