Dlaczego medycyna estetyczna jest dziś tak popularna?

Wygląd w dzisiejszych czasach jest niezmiernie ważny nie tylko dla kobiet, ale także i dla mężczyzn. To właśnie młody, zadbany wygląd może świadczyć nie tylko o dobrym stanie zdrowia czy genach, ale także i o statusie społecznym czy zajmowanej pozycji w pracy. Czym bardziej zależy nam na młodym wyglądzie tym bardziej uwarunkowania środowiskowe nam to utrudniają. Zanieczyszczenie powietrza, promienie UV oraz wiele innych czynników sprawia, że skóra wygląda szaro, jest sucha i w rezultacie szybciej się starzeje. Pewnego rodzaju rozwiązaniem jest dziś medycyna estetyczna, która z roku na rok staje się bardziej dostępna i powszechna. Już chyba nikogo nie dziwi to, że kobiety w pewnym wieku sięgają po botoks czy inne zabiegi z zakresu dermatologii estetycznej.

Mezoterapia – czym właściwie jest?

Jednym z bezpieczniejszych i bardziej poznanych metod zaliczanych do medycyny estetycznej jest mezoterapia. Najpopularniejszym rodzajem ten metody jest mezoterapia igłowa. Pomimo tego, że sam zabieg nie wygląda być może na zbyt bezpieczny, to taki właśnie jest. Dzięki niemu można w krótkim czasie zminimalizować zmarszczki, przebarwienia czy blizny. Mezoterapia igłowa (https://cmeik.pl/oferta/mezoterapia/) może być stosowana przez kobiety i mężczyzn praktycznie w każdym wieku, oczywiście jeśli nie istnieją żadne przeciwwskazania. Podczas tego zabiegi cieniutkie igły o długości maksymalnie 4 mm przebijają naskórek i docierają do skóry właściwej. W efekcie czego preparat, który został wcześniej nałożony ma szanse głębiej wnikać i tym samym działać bardziej skuteczniej. Samo nakłucie pobudza skórę do regeneracji.

O czym należy pamiętać przed zabiegiem mezoterapii igłowej?

Przed samym zabiegiem mezoterapii igłowej należy pamiętać, by skóra po nim była chroniona przed słońcem. Dlatego najlepszym czasem na wykonanie zabiegu jest przełom jesieni i zimy. Po zabiegu wykonanym wiosną czy latem trzeba chronić twarz wysokim filtrem i oczywiście unikać słońca. Należy uważać także na używanie szorstkich ręczników i w sposób szczególny, delikatny dbać o skórę przez 48 godzin.

Przy współpracy: https://cmeik.pl/