naszyjnik

Dobieranie biżuterii – jak zrobić to modnie i dobrze?

Na pewno trzeba tutaj zaznaczyć jedną rzecz. Przy dobieraniu biżuterii nie można raczej pozwolić sobie na przypadek i spontaniczne, średnio przemyślane ruchy. Z założenia biżuteria jest ozdobą kobiety, ma tak naprawdę podkreślać jej urodę, eksponować i stawiać w punkcie centralnym to, czy może się pochwalić kobieta.

Podkreśla styl , indywidualny charakter i po prostu – piękno. Co ciekawe, nie tylko biżuteria ze złota jest tak chętnie wybierana jako dodatek do stylizacji, jednocześnie należy zauważyć, ze mamy do czynienia z pewnego rodzaju ponadczasowością, co w tym przypadku będzie zdecydowanie przekładało się na różnego rodzaju kombinacje, których efekt można będzie uznać za iście zadowalający. Jak dobierać biżuterię, by mogła nie tylko stanowić świetne uzupełnienie stylizacji i konkretny wyrazisty akcent? Jest kilka wskazówek, które warto mieć na uwadze w tym kontekście. Po pierwsze – trzeba podjąć decyzję, na czym bazujemy – czyli wybrać – czy chcemy bardziej postawić na srebro, czy też na złoto. Możemy sprawdzić taką biżuterię w sklepie http://www.zlotalinia.com/.
Absolutnie nie jest dopuszczalna opcja, w której będziemy ze sobą kombinować te dwa kruszce. Chyba, że zależny nam na uzyskaniu efektu totalnej wpadki. To taki trochę jarmarczny styl, coś co sugeruje pewnego rodzaju prowincjonalność i brak ogłady oraz obeznania w modowych zasadach. A to może być ciężkie do obronienia. Złoto najlepiej się czuje w towarzystwie kamieni szlachetnych różnego typu, ale trzeba przyznać, ze w ostatnich latach modne są też łączenia złota z cyrkoniami, które choć zbyt szlachetne nie są, potrafią się efektownie wpisać w wielu stylizacji, gdzie dopełnieniem jest właśnie biżuteria. Ważny jest także kontekst – dress code, do którego dobieramy elementy biżuteryjne. Zawsze trzeba zwracać uwagę przede wszystkim na okoliczności, a te jak wiadomo są dosyć różne. Inaczej trzeba się będzie „ozdobić” na oficjalne przyjęcie, a zupełnie inaczej wówczas, gdy wybieramy luźne spotkanie w gronie pracowniczym. Ważne jest to, by nauczyć się łączyć biżuterię w swoich stylizacjach w taki sposób, by rzeczywiście mogła stanowić kompletny i kobiecy element uzupełniający wizerunek. A to jak wiadomo, sztuka której opanowanie będzie bardzo mocno procentować. Warto mieć ten fakt na uwadze, bo moda lubi się rządzić różnymi prawami i nigdy nie wiadomo, kiedy takie umiejętne łączenie ze sobą różnych elementów będzie mogło dla nas zaprocentować w największym stopniu.