ślub

Fryzura ślubna – 5 sposobów na piękne włosy

Możliwości fryzjera są ograniczone, kiedy Panna Młoda budzi się tuż przed weselem z włosami wymagającymi kilkunastu tygodni pielęgnacji. Problem mają również panie, które nie mają pomysłu ani wizji na swoją fryzurę ślubną. Jak zaradzić tym problemom?

Pielęgnacja włosów przez cały rok

Choć mycie włosów to też pielęgnacja, na tym ona się jednak nie kończy. Regularne nakładanie odżywek i masek na włosy sprawi, że każdego dnia będą wyglądały zdrowo i lśniąco. Aby wzmocnić działanie kosmetyków, warto nałożoną maskę przykryć folią i zawinąć ręcznikiem – pod wpływem ciepła łuski włosów otwierają się, dzięki czemu odżywcze substancje lepiej wnikają wewnątrz, a co za tym idzie, szybciej spodziewać się można efektów. Należy pamiętać, że kosmetyki powinny być odpowiednio dostosowane do rodzaju włosów. W drogeriach i marketach dostępnych jest mnóstwo produktów, dlatego sprawdzanie składu i wybieranie naturalnych składników, w tym wyciągów z roślin, będzie przynosiło korzyści włosom i skórze głowy.

henna

Nie unikaj fryzjera

Przycięcie końcówek to podstawa pielęgnacji włosów. Taki zabieg sprawia, że włosy wzmacniają się i wyglądają zdrowo. Regularne wizyty w salonie fryzjerskim sprawią, że fryzura ślubna nie będzie dla stylisty wyzwaniem. Zadbane włosy o wiele łatwiej ułożyć w dowolny sposób, niż takie, które wymagają szeregu zabiegów mających na celu doprowadzenie ich wizualnego stanu do odpowiedniego poziomu.

Skorzystaj z opinii innych

Wybierając salon fryzjerski do zrobienia fryzury ślubnej sprawdź polecenia innych klientek, zwłaszcza kobiet, które również korzystały z tej usługi. Dowiedz się, czy fryzura spełniła ich oczekiwania, czy przedstawiała to, co chciały uzyskać, a także czy wytrzymała całą noc w nienaruszonym stanie. To ważne, zwłaszcza przy tradycyjnym weselu, kiedy wiele ważnych wydarzeń, takich jak oczepiny czy podziękowanie rodzicom jest dopiero o północy. Poznając opinie klientek, upewnisz się, że Twoja fryzura będzie świetnie się prezentować aż do samego rana.

Szukasz pierścionka na zamówienie w Gdańsku? Sprawdź tutaj.

Poproś stylistę o radę

rings

Wybór fryzury nie należy do najłatwiejszych, dlatego opinia stylisty może wiele pomóc. Profesjonalny fryzjer doskonale zna zasady dobierania fryzur i kolorów włosów do kształtu twarzy, karnacji oraz typu urody. Ponadto bezpośrednia konsultacja pozwoli upewnić się, że włosy podołają fryzurze. Co to oznacza? Jeśli Panna Młoda ma włosy cienkie, problem stanowić może uczesanie z nich trwałego koka. W takiej sytuacji stylista doradzi inne upięcie włosów, które zwiększy objętość fryzury, a także zapewni im doskonały wygląd przez wiele godzin.

Umów się na kilka fryzur próbnych

Fryzura ślubna powinna być doskonała w tak ważnym dniu, dlatego należy ją dopracować do perfekcji. Jeśli pierwsze podejście Cię nie zadowoli nie bój się powiedzieć o tym fryzjerowi. Umów się na kolejną próbę i tak, aż do skutku, czyli do fryzury idealnej dla Ciebie na dzień ślubu. W tym dniu powinnaś wyglądać tak jak to sobie wymarzyłaś!