Jak zrobić manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy, jak sama nazwa wskazuje to połączenie dwóch metod stylizacji paznokci – wygodnego, klasycznego lakieru do paznokci oraz trwałego manicure żelowego. Hybrydy zyskały niezwykłą popularność właśnie dzięki niezwykłej prostocie nakładania.

Po pierwsze – przygotowanie

Paznokcie pod manicure hybrydowy należy odpowiednio przygotować. Płytka musi być oczyszczona z lakieru do paznokci, odrobinę zmatowiona i odtłuszczona. Co ważne – jeżeli chcemy nałożyć jeden manicure hybrydowy po drugim – możemy zostawić na paznokciach resztki bazy, nie wpłynie to na trwałość lakieru. Jeśli jednak nakładamy hybrydy po raz pierwszy, płytka musi być idealnie gładka. Można ją odrobinę zmatowić bloczkiem polerskim, by uzyskała lepszą przyczepność, ale nie ma mowy o inwazyjnym piłowaniu. Przed nałożeniem hybrydy należy także starannie usunąć skórki i w miarę możliwości odsunąć skórę wokół palców. Oczyszczone i zmatowione paznokcie odtłuszczamy cleanerem za pomocą wacika bezpyłowego i nakładamy primer. Po wyschnięciu primera paznokcie są gotowe do malowania.

Kolejność warstw ma znaczenie

Jako pierwszą warstwę nakładamy bazę. Da ona nam podstawę pod kolejne, kolorowe warstwy. Bazę utwardzamy w lampie wedle wskazań producenta (najczęściej 2 minuty). Na utwardzoną bazę możemy nakładać kolorowy lakier hybrydowy. Co ważne – kolor nakładamy na bazę bez przecierania. Lepka warstwa dyspersyjna, która zostaje po utwardzeniu bazy zwiększa jej przyczepności i jej zmywanie jest błędem. Jeśli mamy cienkie, delikatne paznokcie, przed nałożeniem koloru możemy położyć dodatkową warstwę żelu wzmacniającego typu raineforcement. Taki preparat utwardzi naszą płytkę i dodatkowo zwiększy trwałość manicure. Żel wzmacniający aplikuje się pędzelkiem i utwardza w lampie tak jak pozostałe warstwy.
Następnymi warstwami jest kolor.

Kolorowy lakier nakładamy w kilku warstwach, kolejno utwardzając każdą z nich w lampie. Zazwyczaj wystarczą dwie lub trzy warstwy hybrydy, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by nałożyć dowolną ilość warstw koloru. W malowaniu lakierami hybrydowymi ważne jest, by nakładane warstwy lakieru były możliwie cienkie. Lepiej jest nałożyć o kilka więcej cieniutkich warstewek niż jedna grubą, która mogłaby się źle utwardzić.

Kolejnych warstw koloru również nie przemywamy. Starajmy się malować jak najdokładniej przy skórkach, jednocześnie nie zalewając ich. Pamiętajmy też o pomalowaniu krawędzi paznokcia czyli zabezpieczeniu tzw „wolnego brzegu”. Dzięki temu manicure będzie trwalszy. Kiedy uzyskamy już pożądany efekt kolorystyczny, na paznokcie nałóżmy warstwę topu. Zabezpieczy to i utrwali nasz lakier na długi czas. Po utwardzeniu w lampie top przemywamy cleanerem. Zmyje to lepką warstwę dyspersyjną i nada paznokciom połysk. Na rynku są dostępne także specjalne topy no wipe, czyli takie, których nie trzeba przemywać.

Ostateczne wykończenie

Po ostatnim przemyciu paznokci cleanerem, należy ostatecznie wykończyć manicure. Dłonie można posmarować odżywczym kremem a w skórki i paznokcie wetrzeć intensywną, bogatą oliwkę, która nawilży je i odżywi. Taki zabieg od razu nada dłoniom piękny, wypielęgnowany wygląd a jednocześnie poprawi kondycję skóry wysuszonej promieniowaniem UV z lampy oraz nadwyrężonych usuwaniem skórek. Dzięki temu nasze dłonie będą idealnie piękne i zadbane.