Na czym polega wampirzy lifting? I osocze bogatopłytkowe

W ostatnich latach niezwykle popularnym zabiegiem estetycznym stał się tzw. wampirzy lifting. Polega on na wstrzyknięciu pod skórę osocza bogatołytkowego w celu dokładnego wypełnienia niepożądanych zmarszczek. Jest to przede wszystkim doskonała alternatywa dla kobiet, które z różnych powodów nie chcą stosować botoksu ani poddawać się zaawansowanej operacji plastycznej. 

Idealny sposób nie tylko na pozbycie się zmarszczek 

Osocze bogatopłytkowe to specjalny preparat krwiopochodny, pozyskiwany zawsze z krwi własnej pacjenta. Charakteryzuje się on tym, że jest niezwykle bogaty w komórki i peptydy, które wykazują tendencję do pobudzania innych komórek do podziału, co jest istotnym elementem procesu odnowy biologicznej skóry. Zabiegowi wstrzyknięcia preparatu powinny się poddawać zarówno osoby pragnące wyeliminować zmarszczki (z twarzy, szyi, dekoltu, a nawet dłoni), jak i cierpiące z powodu uszkodzenia stawów czy ścięgien oraz nadwrażliwości na botoks, czyli toksynę botulinową. Ponadto z terapii mogą z powodzeniem skorzystać łysiejący mężczyźni, gdyż pobudza ona proces wzrostu włosów i w znacznym stopniu sprzyja ich zagęszczeniu. 

Przebieg zabiegu krok po kroku 

 

 

 

Zabieg z użyciem takiego preparatu, jak osocze bogatopłytkowe, rozpoczyna się pobraniem od pacjenta próbki krwi o pojemności około 8 ml. Następnie jest ona poddawana odwirowaniu w innowacyjnej wirówce, gdzie pod wpływem jałowego i amorficznego żelu od osocza zostają oddzielone wyłącznie czerwone krwinki. Dodaje się do niego specjalny odczynnik (zazwyczaj chlorek wapnia), którego zadaniem jest aktywowanie płytek krwi do wytwarzania białek pobudzających komórki do wzrostu (tzw. cytokin). W dalszej kolejności tak uzyskany preparat jest wstrzykiwany na dwa sposoby – albo z użyciem techniki charakterystycznej dla mezoterapii (iniekcja bezpośrednio do skóry), albo wolumetrii (iniekcja liniowo, wzdłuż zmarszczek). Wskutek opisanej procedury skóra szybko się regeneruje, jest lepiej nawilżona i ukrwiona, a także bardziej elastyczna oraz jędrna. Zmarszczki znikają na około pół roku.

Przy wpsółpracy: Cmeik w Toruniu