Na czym polega zabieg z wykorzystaniem nici liftingujących?

Stan naszej skóry pogarsza się wraz z wiekiem, tak zwane opadanie skóry jest więc zjawiskiem w pełni naturalnym. Nie oznacza to jednak, że musimy się z nim godzić. Uporanie się z nim jest możliwe na wiele sposobów, obecnie zaś jednym z najciekawszych są stosowane przez medycynę estetyczną nici liftingujące. W czasie zabiegów upiększających nici takie wprowadzane są pod skórę po to, aby ją podnieść. Obecność nici działa na nią także stymulująco, jej naturalne procesy regeneracyjne ulegają więc intensyfikacji.

Zalety nici liftingujących

Lista zalet zabiegu z zastosowaniem nici liftingujących (https://drparadowska.pl/zabiegi/nici-liftingujace-i-biorewitalizujace/) nie jest krótka. Najważniejszą wydaje się przy tym jego relatywnie nieduża inwazyjność. Nici są rozwiązaniem bezpiecznym, a choć nie mogą być stosowane przez każdego, przeciwwskazań do ich wykorzystywania nie ma wcale wielu. Nie bez znaczenia wydaje się również to, że zabieg, o którym mowa, daje efekty utrzymujące się przez długi czas. Obecnie mówi się o przynajmniej o dwóch latach, w czasie których gołym okiem można zauważyć pozytywne zmiany. Także cena liftingu z wykorzystaniem nici jest znacznie bardziej przystępna niż koszt liftingu chirurgicznego. Uzależniona jest od tego, jakie nici znajdują w nim zastosowanie, przeważnie nie przekracza jednak pięciu tysięcy złotych.

Najlepszą odzież i nie tylko znajdziesz na stronie firmy Lejdi

Co warto wiedzieć o zabiegu

Zabieg z wykorzystaniem nici liftingujących zwykle nie zajmuje więcej niż godziny. Nie jest też bolesny. Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym, lekarz i pacjent wspólnie decydują zaś o tym, czy zdecydować się na wykorzystanie specjalnej maści, czy zastrzyku. Same nici owinięte są wokół igieł potem zaś, pojedynczo wprowadza się je pod skórę. Pozostają one pod nią także po wyjęciu igieł tworząc pewnego rodzaju rusztowanie sprawiające, że skóra może skuteczniej niż miało to miejsce do tej pory opierać się sile grawitacji. Natychmiast po wykonaniu zabiegu można powrócić do zwykłej aktywności. Warto jednak przez pierwsze dwa-trzy tygodnie szczególnie uważać, aby nici nie przemieszczały się. Szczegółowych zaleceń w tym zakresie udziela lekarz przeprowadzający zabieg.

DrParadowska