Paznokcie na różne okazje – jak wybrać najlepszy lakier?

Współczesne kobiety mogą znaleźć lakier do paznokci w praktycznie dowolnym kolorze. Z roku na rok tego typu produktów przybywa. Różnorodność asortymentu w drogeriach niektórym z nas może przysporzyć problemów. Często nie wiemy jaki lakier będzie dla nas odpowiedni. Bywa, że dokonujemy niewłaściwych wyborów. Czym kierować się przy zakupie lakieru do paznokci? Jak uniknąć nietrafionych zakupów?

Lakier do paznokci a pora roku

Kiedy zamierzamy kupić lakier do paznokci, zadajmy sobie kilka pytań, dzięki którym wybór będzie łatwiejszy. Duże znaczenie w tym przypadku ma:

  • aktualna pora roku,
  • nasza karnacja,
  • okoliczność, na jaką kupujemy lakier,
  • ubranie, które będziemy miały na sobie,
  • okazja, na którą malujemy paznokcie.

Przy wyborze emalii do paznokci powinnyśmy kierować się między innymi porą roku. Latem większość kobiet maluje paznokcie na jasne kolory. Kiedy temperatury za oknem przekraczają trzydzieści stopni pozwalamy sobie na więcej ekstrawagancji w manicure. Zdarza się nam pomalować każdy paznokieć na inny kolor lub zrobić efektowne ombre.

W sezonie jesienno-zimowym jasne, żywe kolory zazwyczaj się nie sprawdzają. Kiedy za oknem jest chłodno często intuicyjnie wybieramy ciemniejsze barwy. Jesienią i zimą stawiamy na głębokie czerwienie, brązy, a nawet zielenie.

Jakie paznokcie wybrać do pracy

Kiedy zamierzamy wykonać manicure do pracy, nasz wybór jest zazwyczaj bardzo ograniczony. W wielu firmach obowiązuje rygorystyczny dress code, który odnosi się nie tylko do stroju, ale również do makijażu i manicure. W większości miejsc pracy sprawdzą się lakiery typu nude. Posiadaczki dłuższych i kształtnych paznokci mogą pozwolić sobie na wykonanie tak zwanego manicure francuskiego.

Kolorystyka lakierów do paznokci a odcień skóry

Każda kobieta przy wyborze kolorystyki produktów do makijażu lub manicure powinna pamiętać, że muszą one współgrać z odcieniem jej skóry. Warto zastanowić się, czy jesteśmy posiadaczkami ciepłej czy chłodnej karnacji i na tej podstawie dokonywać wyboru. Część z nas ma jednak poważny problem z intuicyjnym doborem najbardziej odpowiednich dla nas kolorów. W takich sytuacjach dobrze jest skonsultować zakup z doświadczoną manicurzystką.

Lakiery neutralne – dlaczego warto je mieć?

Jeżeli nasza kolekcja lakierów do paznokci nie jest jeszcze bogata, być może dobrym pomysłem jest zakup produktów o neutralnej kolorystyce. Każda kobieta powinna posiadać przynajmniej jeden lakier typu nude, ponieważ sprawdzi się on przy większości stylizacji. Będzie ponadto odpowiedni na każdą niemal okazję.

Lakier dopasowany do stylizacji

Emalia do paznokci powinna nie tylko dobrze prezentować się na naszych dłoniach. Ważne jest także, żeby pasowała do kreacji, którą aktualnie nosimy. Przykładowo, kiedy jesteśmy ubrane w elegancki, szary kostium, dobrze jest zdecydować się na lakier utrzymany w podobnej stylistyce. Zdecydowanie odradzane są kolory żywe i intensywne, takie jak neonowa zieleń czy pomarańcz, które z kolei znakomicie sprawdzą się przy wielu niezobowiązujących, wakacyjnych kreacjach.