dwaserrca

Wyjątkowy dzień ślubu

Dzień ślubu jest wyjątkowy dla każdej pary. Ponieważ na ten dzień trzeba zazwyczaj długo czekać, gdyż na wolny termin w lokalu trzeba dosyć długo czekać, szczególnie jeśli zależy nam na naprawdę dobrym lokalu. W takich miejscach terminy imprez weselnych są bardzo odległe, i zazwyczaj chcąc zaplanować termin ślubu zaczyna się od weryfikacji kiedy są wolne miejsca w restauracji a dopiero potem ustala się pozostałe elementy, czyli mszę w kościele, fotografa, kamerzystę. Planowanie ślubu to duże przedsięwzięcie, zwłaszcza jeśli zależy nam na wyjątkowym wydarzeniu. Obecnie można sobie tak zaplanować ślub i wesele, że będzie ono wyglądało jak z bajki. Jest tyle drobiazgów, które mogą upiększyć te chwile, że ciężko by było to wszystko ogarnąć samemu. Dlatego są firmy, które służą pomocą w organizacji niepowtarzalnej imprezy. Jeśli jednak nie mamy zbyt wysokich wymagań, lubimy klasyczne wesela, bez jakichś ekstrawagancji, spokojnie sobie poradzimy sami z tego organizacją.

Lista gości

Każde z małżonków przed ślubem stoi przed ciężkim wyborem kogo zaprosić a kogo nie. Niestety nieraz nie chcielibyśmy kogoś gościć na swoim weselu, jednakże ze względu na grzeczność wypada go zaprosić. I w ten sposób tworzą się długie listy gości, zwłaszcza jeśli posiada się dużą rodzinę i wielu przyjaciół.

goscie

Stroje ślubne

Panowie młodzi nie mają tak trudnego zadania jak panny młode przy wyborze kreacji na ten wyjątkowy dzień (np. firmy Lejdi). Wybór sukni ślubnej nie należy do łatwych, gdyż modeli jest naprawdę całe mnóstwo. Szczególnie w sklepach internetowych sprzedających odzież damską. Fotografie modelek ubranych w piękne śnieżnobiałe lub kremowe suknie może zapierać dech w piersiach. Każda kobieta chciałaby wyglądać jak kobieta ze zdjęcia. Ceny takich sukienek są bardzo różne, niektóre sklepy oferują sukienki już od kilkuset złotych, natomiast inne kreują się na ekskluzywne i ich ceny są już liczone w tysiącach złotych. Prawda jest taka, że niezależnie od tego ile suknia będzie kosztować, każdemu kto przyjdzie na ślub panna młoda będzie się w niej podobać. Ta czystość i blask jaki bije od ślicznej, długiej sukni zachwyci każdego, zwłaszcza, że na ślub przychodzą najbliższe osoby, którym nie zależy na krytyce stroju panny młodej.

oświadczyny

Kamerzysta i fotograf

Wyjątkowy dzień ślubu dobrze jest zachować w pamięci. Jednakże pamięć bywa ulotna, a ten dzień jest na tyle emocjonujący, że wiele szczegółów może uciec uwadze, dlatego większość par decyduje się na uwiecznienie ślubu na zdjęciach oraz płytach. Cudownie jest usiąść po kilkunastu lub kilkudziesięciu latach i wrócić wspomnieniami do tego pięknego dnia. To o czym się zapomni, przypomną zdjęcia. Dobrze jest rozejrzeć się za dobrym kamerzystą i fotografem, obejrzeć ich portfolio, aby mieć pewność, że będą potrafili uchwycić to co najważniejsze. Warto zwrócić uwagę na jakość sprzętu i gotowych produktów jakie oferuje dana firma. Fotografowie często dokonują nieznacznej obróbki zdjęć, dobrze jest sprawdzić jak to się prezentuje, czy będzie nas satysfakcjonował efekt ich pracy.