Zrób manicure hybrydowy w domu

Manicure hybrydowy jest trwałym i efektownym sposobem stylizacji paznokci. Jest także stosunkowo łatwy do wykonania, nawet w warunkach domowych. Ale żeby wykonać ten rodzaj manicure, musimy skompletować niezbędny zestaw akcesoriów.

Bez tego nie zaczniesz

Absolutnie niezbędnymi akcesoriami do manicure hybrydowego są lampa UV lub LED oraz zestaw podstawowych kosmetyków czyli baza, kolorowy lakier hybrydowy oraz top. To jest absolutnie podstawowy zestaw startowy. Lampa do utwardzania lakieru może być tunelowa, taka sama jak do manicure żelowego. Można też wybrać małą, poręczną lampę typu „mostek”. Takie małe lampy mają mniejszą moc i mniejszą siłę utwardzania niż lampy tunelowe, ale lakiery hybrydowe nakłada się bardzo cienkimi warstwami i nawet słabszy sprzęt da sobie radę. Najpopularniejsze są lampy UV, które utwardzają lakier w około 2 minuty, ale droższe, nowoczesne lampy LED skracają ten czas do 30 sekund. Wybór lampy jest sprawą zupełnie indywidualną.
Jeśli chodzi o kosmetyki, to warto wybrać na początek popularne preparaty znanych producentów. Dopiero w miarę nabywania wprawy możemy sobie pozwolić na eksperymenty i próbowanie łączenia preparatów różnych firm.
Do zrobienia hybryd potrzebny będzie też pilniczek do paznokci dla nadania im kształtu oraz cleaner do odtłuszczania płytki i zdejmowania warstwy dyspersyjnej. Jeśli nie mamy specjalistycznego preparatu, możemy użyć w zamian spirytusu salicylowego lub nasączonych wacików do dezynfekcji.

To ci się może przydać

Chociaż da się zrobić manicure hybrydowy tylko z podstawowym zestawem kosmetyków i lampą, wygodniej nam będzie rozbudować zestaw o dodatkowe akcesoria. Do zestawu początkowego należy obowiązkowo dołączyć cleaner. Preparat taki odtłuszcza płytkę przed rozpoczęciem malowania, zdejmuje warstwę dyspersyjną oraz pozwala na korekty warstw lakieru podczas malowania. W zestawie z cleanerem do hybryd używa się wacików bezpyłowych. Waciki bezpyłowe są bardzo przydatne w manicure hybrydowym, gdyż można nimi przemywać warstwy nawet w trakcie malowania bez ryzyka zostawienia w lakierze kłaczków i innych zanieczyszczeń.
Kolejną przydatną rzeczą jest primer. Primer pod lakier nie jest niezbędny, ale wytrawia płytkę paznokcia i poprawia przyczepność lakieru. Preparaty te występują w wersji kwasowej i bezkwasowej. Primer kwasowy jest bardziej agresywny i mocniej ingeruje w płytkę, ale jest także dużo bardziej skuteczny. Do zdejmowania hybrydy przyda się także aceton czyli rozpuszczalnik do tego typu lakieru. Aceton można nakładać na paznokcie w formie kompresów przykrytych folią aluminiową, ale w sprzedaży są też specjalne klipsy i kapturki, które przytrzymują na miejscu waciki nasączone rozpuszczalnikiem.

Akcesoria dodatkowe

Jeśli uznamy, że manicure hybrydowy to coś dla nas i chcemy rozwinąć swój warsztat, możemy zainwestować w akcesoria, które nie są niezbędne, ale ułatwiają i uprzyjemniają pracę. Takimi gadżetami będą na przykład drewniane patyczki z drewna pomarańczowego, które pomagają odsunąć skórki wokół paznokci i mogą pomóc w korekcie niezbyt precyzyjnie nałożonego lakieru. Specjalne sondy zakończone kuleczkami pomogą precyzyjnie nałożyć lakier przy skórkach, a także są idealne do malowania różnorakich wzorków na paznokciach. Taką sondą można także nakładać na paznokcie drobne ozdoby, takie jak cyrkonie. Same ozdoby, takie jak naklejki, cyrkonie czy taśmy, nie są niezbędne do wykonania manicure hybrydowego, ale stanowią przyjemny element pozwalający uzyskać wyjątkowe efekty.